• slider0.jpg
  • slider04.jpg
  • slider09 2.jpg
LC LEGNICA SILESIA

Lions Club Legnica Silesia to stowarzyszenie o charakterze charytatywnym. Działa w Legnicy od 31 marca 2000 r. Obecnie zrzesza 23 członków. Siedzibą Klubu jest obecnie Hotel Qubus w Legnicy. Swoją działalność członkowie Klubu realizują przez: udział w akcjach  charytatywnych  prowadzonych  przez  Lions Clubs International, fundowanie stypendiów dla dzieci  szczególnie  uzdolnionych,  organizowanie  corocznych  pikników  połączonych  z  Dniem  Dziecka,  organizacja bali i koncertów charytatywnych, opiekę nad Domem Dziecka w Golance Dolnej, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym  w  Złotoryi,  Szkołą  Podstawową nr  4  w  Legnicy,  Szkołą  Podstawową  nr  20  w  Legnicy i Szkołą Podstawową w Proboszczowie, organizowanie udziału dzieci w corocznym konkursie przygotowywanym przez Lions Clubs International na „Plakat  Pokoju”,  organizowanie  szkoleń  dla  nauczycieli pn. „Sztuka  dojrzewania”  oraz  zorganizowanie  Lions Camp „Legnica 2019 Poland”. Oto nasza historia:

PREZYDENT
KLUBU

w kadencji 2023/2024:

dr n. med. Tadeusz Kruzel

Zasłużony dla Miasta Legnica

W dniu dzisiejszym podczas uroczystej Sesji Rady Miasta Legnica w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej otrzymaliśmy odznakę Zasłużony dla Legnicy. Nagrodę w imieniu klubu odebrał nasz Prezydent dr Paweł Dąbrowa.

Dziękujemy serdecznie za uhonorowanie naszej już 22 letniej działalności na rzecz lokalnej społeczności. Jest to dla nasz szczególne wyróżnienie, gdyż pokazuje, że nasze starania są doceniane i dostrzegane przez mieszkańców! Przez ponad 20 lat udało nam się przekazać pomoc o wartości prawie 2,5 mln złotych. Pomoc skierowana jest głównie do osób potrzebujących oraz do instytucji publicznych. Finansujemy stypendia dla dzieci i młodzieży, opiekujemy się ośrodkami szkolno-wychowawczymi, wspieramy działania na rzecz zdrowia, pomagamy uchodźcom.

Serdecznie gratulujemy wszystkim klubowym kolegom, którzy charytatywnie, z dobroci serca pomagają innym. Bez ścisłej współpracy nie udałoby się nam tego osiągnąć.

Otrzymana nagroda stanowi uhonorowanie naszej wieloletniej działalności. Dziękujemy!

WE SERVE - POMAGAMY!